TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-1332

uj-szechenyi-terv másolatamagyarorszag-megujul-2011

Program címe: “Egészségre nevelő és szemléletformáló programok a Szandaszőlősért Egyesületnél c. projekt “
Pályázati azonosító: TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-1332
Helyszín: Szolnok
Időpont: 2013. szeptember 1 – 2014. június 20.
Szakmai megvalósító: Szandaszőlősért Egyesület
Szakmai megvalósító címe és elérhetősége:
  • 5008 Szolnok, Gorkij út 32.
  • 56/424-330
  • szandamuvhaz@externet.hu

A Szandaszőlősért Egyesület sikeres pályázatot nyújtott be a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében “Egészségre nevelő és szemléletformáló életmód programok – lokális színterek” című és TÁMOP-6.1.2/11/1 kódszámú pályázati kiírásra.

A pályázatra elnyert támogatási összeg: 9.881.000,- Ft.

A pályázat célja az egyének egészségük iránti felelősségének-, az öngondoskodás képességének-, a helyi közösségek és a társas támogatások erősítése, az egészséges életvitelhez szükséges tudás és készségek elsajátításának a hatékony támogatása, a lakosság életminőségének javítása, az egészségben eltöltött életévek számának növelése.
A projekt megvalósítási időszaka: 2013. szeptember 1 – 2014. június 20.

A projekttel érintett célcsoport:

• az egyesület által elérhető, az egészségi állapota kapcsán érintett lakosság, különös tekintettel a rizikócsoportba tartozók (a szív- és érrendszeri, a daganatos valamint a táplálkozással, és a káros szenvedélyekkel összefüggő megbetegedésben szenvedők); a középkorú (35-55 év) férfiak; az energiaegyensúly (táplálkozás-mozgás megfelelő aránya és minősége) helyreállítására szorulók.

A projekt keretében megvalósított tevékenységtípusok:

• egészségnapok
  • előadások
  • csoportfoglalkozás
  • egészségterv készítése

A projekt szakmai tevékenységével érintett témák:

• Drog- és túlzott alkoholfogyasztást megelőző tudományosan megalapozott módszereket és eszközöket alkalmazó programok megvalósítása;
  • Stresszkezelő, lelki egészség megőrzésére irányuló egészségfejlesztési programok megvalósítása;
  • Az egészséges táplálkozás, illetve energiaegyensúly (táplálkozás és testmozgás egyensúlya) megtartása, és/vagy visszaállítása érdekében kidolgozott programok megvalósítása, melyek eredményesen befolyásolják többek között a megfelelő folyadékfogyasztást, a túlzott só- és energia bevitel csökkentését;
  • A lakosság rendszeres testmozgását elősegítő szabadidős programok megvalósítása, melyek hangsúlyt helyeznek az energiaegyensúlyra – kivéve: technikai sportágakkal, extrém sportokkal, versenysporttal összefüggő programok.

A projektben végrehajtott tevékenységek:

Egészségnapok

Időpont: 2013. szeptember 20.
Téma: Stresszkezelő, lelki egészség megőrzésére irányuló egészségfejlesztés

Időpont: 2013. november 23.
Résztvevők száma: 55 fő
Téma: A lakosság rendszeres testmozgását elősegítő szabadidős tevékenységek, melyek hangsúlyt helyeznek az energiaegyensúlyra – kivéve: technikai sportágakkal, extrém sportokkal, versenysporttal összefüggő tevékenységek.

Időpont: 2014. január 18.
Résztvevők száma: 55 fő

Időpont: 2014. március 22.
Résztvevők száma: 55 fő
Téma: Az egészséges táplálkozás, illetve energiaegyensúly (táplálkozás és testmozgás egyensúlya) megtartása, és/vagy visszaállítása, melyek eredményesen befolyásolják többek között a megfelelő folyadékfogyasztást, a túlzott só- és energia bevitel csökkentését.

Időpont: 2014. május 17.

Előadások

Időpont: 2013. november 8.
Téma: Stresszkezelő, lelki egészség megőrzésére irányuló egészségfejlesztés
Időpont: 2013. november 22.
Téma: Stresszkezelő, lelki egészség megőrzésére irányuló egészségfejlesztés

Időpont: 2014. február 3.
Résztvevők száma: 12 fő

Időpont: 2014. február 14.
Téma: Stresszkezelő, lelki egészség megőrzésére irányuló egészségfejlesztés

Időpont: 2014. február 28.
Téma: Stresszkezelő, lelki egészség megőrzésére irányuló egészségfejlesztés

Időpont: 2014. február 28.
Résztvevők száma: 12 fő
Téma: Drog- és túlzott alkoholfogyasztást megelőző tudományosan megalapozott módszerek és eszközök alkalmazása.

Időpont: 2014. június 20.
Csoportfoglalkozás

Időpontok:
2013. október 3.
2013. október 16.
2013. október 29.
2013. november 12.
2013. december 2.
Résztvevők száma: 10 fő

Bővebb információ a pályázatokkal kapcsolatosan: http://palyazat.gov.hu/

Mintaszöveg

tizenöt + 1 =