EFOP-1.2.1-15

A Szandaszőlősért Egyesület EFOP-1.2.1-15 kódszámú, Védőháló a családokért pályázati felhívásra benyújtott támogatási kérelmét az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta.

Projektünk címe: Szemléletformálás a családok egységének védelméért

Projekt azonosító száma: EFOP-1.2.1-15-2016-00207

Támogatás összege: 38.346.832 Ft

Támogatás intenzitása: 100 %

Megvalósítás időszaka: 2017. március 01- 2019. július 05. között

A fejlesztés közvetlen célja a családok társadalmi szerepének megerősítése.

Projektünk megvalósítását 27 hónapra terveztük, melyben 4 választott területen szeretnénk eredményeket elérni, ezek az alábbiak:

• A fiatalok családi életre való felkészítése
  • Gyermekneveléssel, gondozással kapcsolatos tanácsadás, képzések, csoportfoglalkozások lebonyolítása
  • Család és munka összeegyeztetését segítő tanácsadás, képzések és programok lebonyolítása
  • Családi közösségépítő programok szervezése.

A Szandaszőlősért Egyesület olyan közösségi alkalmakat fog teremteni, mely során ismeretterjesztések, új kompetenciák megszerzésére irányuló képzések, az egészséges életmódra nevelést segítő sportprogramok, zenés, irodalmi kulturális programok, drogprevenciót szolgáló csoportfoglalkozások, a szociális érzékenység kialakítására, az önkéntességre irányuló események, információs szolgáltatások, találkozók, tapasztalatcserék, börzék, családi kohéziót erősítő programok, rendezvények valósulnak meg, amely nem kizárólag a célcsoport, hanem a lakosság számára is elérhető és kommunikált lesz.

A projekt célcsoportjai:

• Családalapítás előtt álló fiatalok
  • Házasságkötésre, gyermekvállalásra készülő párok
  • Gyermekes szülők
  • A gyermekvállalás után a munkaerőpiacra visszatérni szándékozó szülők
  • Párkapcsolati, házassági és egyéb családi ügyekben tanácsadást, segítségnyújtást igénylő személyek
  • Családok (sajátos vagy nehéz helyzetben lévő családok, nagycsaládok, többgenerációs családok)
  • Családi közösségek
  • Pedagógusok, nevelők