EFOP-1.3.5-16

Szandaszőlősért Egyesület EFOP-1.3.5-16 kódszámú, Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével pályázati felhívásra benyújtott támogatási kérelmét az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta.

Projektünk címe: ÖNként MINdenkor – ÖN MIKOR?!

Projekt azonosító száma: EFOP-1.3.5-16-2016-00433

Támogatás összege: 25.000.000 Ft

Támogatás intenzitása: 100 %

Megvalósítás időszaka: 2017. május 02.- 2020. május 03. között

A fejlesztés közvetlen célja a társadalmi szerepvállalás, önkéntesség népszerűsítése,- megerősítése, közösségek fejlesztése.

Projektünk megvalósítását 36 hónapra terveztük, melyben 4 választott területen szeretnénk eredményeket elérni, ezek az alábbiak:

• a generációk közötti kapcsolatok erősítése, generációk együttműködése
  • a részt vevő csoportok, egyének társadalmi összetartozásának erősítése
  • az önkéntesség és karitatív tevékenységek megkezdésére, folyamatos megvalósítására események, programok, rendezvények szervezése, megvalósítása
  • a társadalmi integráció támogatása

A Szandaszőlősért Egyesület olyan közösségi alkalmakat fog teremteni, amelyek során ismeretterjesztésekúj kompetenciák megszerzésére irányuló képzések, események; generációk együttműködését lehetővé tevő programok; zenés, irodalmi kulturális programokközösség erősítését szolgáló csoport-foglalkozások; a szociális érzékenység kialakítására, az önkéntességre irányuló események; információs szolgáltatások, találkozók, tapasztalatcserék valósulnak meg. Ezen közösségi alkalmak nem kizárólag a célcsoport, hanem a lakosság számára is elérhetőek és kommunikáltak lesznek.

A projekt célcsoportjai:

• általános és középiskolás tanulók
  • fiatal felnőttek
  • aktív és inaktív felnőttek
  • családok, kisgyermekes családok
  • szépkorúak